وای فا English
ساير مصارف
" مدیریت مصرف برق در بخش تجاری"

انشعاب هایی که عموما برای محل کسب وتجارت دایر می گردند مصارف تجاری نام دارند و مشمول تعرفه تجاری می شوند.بهای برق مصارف انشعاب های تجاری نیز با تعرفه تجاری محاسبه و دریافت می شود. قابل ذکر است این تعرفه از نرخ تعرفه بالاتری در مقایسه با سایر تعرفه ها برخوردار می باشد.

تقریبا 6/6 درصد برق تولیدی کشور صرف مصارف تجاری می شود، که از این میان درصد زیادی به مصارف روشنایی تعلق دارد.پس از روشنایی، سرمایش در تابستان و گرمایش در زمستان بیشترین سهم را در انرژی مصرفی تجاری دارا می باشند.
از وسایل سرمایشی در محل کار خود بهینه استفاده کنیم :
* در هنگام خروج از محل کار خود در صورت وجود کولر گازی و سایر وسایل سرمایشی حتماً آنها را خاموش کنیم.
* از کولر متناسب با منطقه آب و هوایی خود استفاده کنیم ، زیرا کولر های گازی در سه مدل برای مناطق خنک، معتدل و گرمسیر ساخته شده اند. در هنگام خرید کولرهای گازی توجه کنیم که در پلاک مشخصات کولر، T1 برای مناطق معتدل،T2 برای مناطق خنک و T3 برای مناطق گرمسیر درج شده است. (به شاخص E.Er (نسبت راندمان انرژی)کولر در هنگام خرید توجه کنیم.10* کولر خود را حتی الامکان در سایه نصب کنیم، در غیر اینصورت برای جلوگیری از تابش نور خورشید برروی آن از سایبان استفاده کنیم.
* در مغازه ها، فروشگاه هاو سایر مراکز تجاری حتماً از لامپ های کم مصرف به منظور کاهش دمای محل کار استفاده کنیم.
* در محل کار خود درجه کولر گازی را روی 22 تا 26 درجه تنظیم کنیم.
و باید بدانیم که :
* یخچالهای ویترینی بطور متوسط 3 برابر یخچال – فریزرهای خانگی برق مصرف می کند ، لذا جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر یخچال ، جلوگیری از بازماندن در، کنترل سالم بودن نوارهای دور در و همچنین قرار دادن محتویات درون یخچال با فاصله مناسب از هم، تاثیر زیادی در کاهش مصرف برق دارد. همچنین در هنگام خرید باید یخچال های ویترینی انتخاب کنیم که دارای درهای مختلفی بوده و در هر قسمت از سایر محفظه های یخچال جدا باشد.
* نصب درهای اتوماتیک ورود و خروج با عکس العمل سریع در فروشگاه ها و مراکز تجاری پر تردد تاثیر زیادی در کاهش اتلاف سرما و گرما دارد.
* استفاده از سایبان برای مغازه ها و فروشگاه ها در فصل تابستان از گرم شدن داخل آنها جلوگیری کرده و نیاز سرمایشی را کاهش می دهد.
* از آسانسور وقتی استفاده کنیم که بخواهیم بیش از دو طبقه از ساختمان را بالا و یا پایین برویم.
* رایانه( کامپیوتر)، چاپگر( پرینتر) ، اسکنر و دستگاه کپی را هنگامی روشن کنیم که به آنها نیاز داریم. ضمناً از خاموش بودن این وسایل پیش از ترک محل کار مطمئن شویم.
* اگر به مدت طولانی از رایانه ، دستگاه کپی و ویدئو پروجکشن استفاده نمی کنیم ، آنها را در حالت آماده بکار (stand by) قرار ندهیم، بلکه آنها را کاملا خاموش کنیم.
* در محیط کار خود در صورت امکان از دستگاه نمابر (فکس) جوهر افشان استفاده کنیم . این دستگاه نسبت به دستگاه های نمابر لیزری 90 درصد کمتر برق مصرف می کند.
1392/07/29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
پرچم
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal